כיצד הקורונה השפיעה על ענף הנדל"ן, ולמה כדאי לרכוש דירה דווקא עכשיו?

אפשר לומר די בביטחון ששנת 2021 היא השנה שניצחה את הקורונה – מגמות התחלואה בירידה, מרבית העסקים מתחילים להתאושש, ושוק התעסוקה מתחיל לחזור לעצמו. לצד כל הנתונים המשמחים, מאוד מפתיע לדעת שדווקא שוק הנדל"ן נמצא במגמת ההתאוששות הגבוהה ביותר.לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה- בשנה זו נרכשו כ-40 אלף דירות, מתוך היצע של מעל ל-50 אלף דירות למכירה.

עלייה בביקוש לישובים קטנים יותר ופריפריות

זה לא סוד שעיקרו של הביקוש לנדל"ן בארץ בשנים האחרונות ממוקד בערים הגדולות (תל אביב, רמת גן, אזורי השרון, ונתניה – שגם כן הצטרפה לסטטיסטיקה בשנים האחרונות הודות לשכונות החדשות והצעירות שלה). יחד עם זאת, השנה החולפת הביאה עמה מגמת עלייה בביקוש דווקא לנדל"ן ביישובים מרוחקים ובפריפריות. הנתונים מפתיעים במיוחד, ומצביעים על עלייה ברכישת דירות גן בפרדס חנה כרכור ובתי קרקע בישובים כמו אשקלון, בית שמש, ירושלים, ראשל"צ, והיישובים שלצד נתניה.

איך בעצם הקורונה השפיעה על שוק הנדל"ן?

באופן כללי, הקורונה הובילה למגמה חיובית של הוזלת מחירים לצרכן בכל הנישות (לרבות הלבשה ומוצרי מזון, חינוך, בידור ותרבות וכד', אשר הציגו רף של הוזלות משמעותיות במחירים). בין היתר נוצרה השפעה גדולה גם על ענף הנדל"ן, אשר מציג נתונים מעודדים של ירידת מחירי הנכסים בכ- 0.3% – ומכאן עולה שרכישת נדל"ן בתקופת פוסט הקורונה תוכל להיות משתלמת במיוחד עבורכם.

לסיכום

הקורונה הובילה לשינוי משמעותי מאוד, להוזלה מאוד מעודדת במחירי הנכסים, ובסופו של דבר עשתה רק טוב לתחום הנדל"ן. שנת 2021 היא עיתוי מושלם לרכישת נכס נדל"ני חדש, שכן מחירי הדיור נמצאים במגמת ירידה. במידה ואתם מעוניינים ברכישת נכס, נציגיה של חברת שי חי נדל"ן ישמחו לעמוד לרשותכם – חברת שי חי הינה חברת נדל"ן העוסקת בתחום הבניה בישראל, ומשווקת פרויקטים בכל רחבי הארץ. בין הפרויקטים הנבחרים תוכלו למצוא: דירות למכירה בפרדס חנה כרכור, ומגוון דירות בפרויקטים חדשים בחדרה, רעננה, חיפה, ועוד.