טיפים להשקעה חכמה בנדל"ן

המטרה של השקעה בנדל"ן היא לקבל תשואה גבוהה יותר מהכסף שהושקע בנכס. קיימים סיכונים בהשקעה בנדל"ן וישנן לא מעט הוצאות הכרוכות בתהליך שיש לקחת בחשבון. על מנת לבצע רכישת נדל"ן טובה יש לבחון את מיקום הנכס ואופיו, העלויות השונות כמו מיסים ושירותים שונים שנדרשים על מנת לתחזק את הבית.

 

עלויות השקעה בנדל"ן

בשנים האחרונות קיימת עליה במחירי הנדל"ן אך ניתן למצוא נכסים להשקעה במידה ומוכנים לקחת הלוואה. טרם הרכישה, יש לקחת בחשבון את כל העלויות הנלוות מעבר לעלות הבית. נכסים רבים מצריכים שיפוץ שיכול לעלות לא מעט. מיסים, תחזוקת הבית ושירותים שונים הם חלק בלתי נפרד מההוצאות. יש לוודא שהעלות תכלול גם את שדרוגו של הנכס על מנת שיהיה ניתן לבקש עבורו (בין אם במכירתו או השכרתו) סכום גבוה יותר מהעלות שהושקעה. העלויות של נכסים להשקעה משתנות בעיקר בהתאם לאזור בו הנכס ממוקם. העלות של דירה בתוך פרויקטים חדשים בפרדס חנה כרכור למשל לא יעלו כמו דירה חדשה באזור המרכז.

 

סוג הנכס להשקעה

לאחר שבניתם תקציב עבור רכישת הנכס להשקעה, עליכם להחליט על אופי הנכס שבו תרצו להשקיע. יש באפשרותכם לרכוש נכס שמיועד לשימוש מסחרי או למטרת מגורים. תוכלו לבחור להשקיע בבית פרטי או ברכישת דירה בבניין. השכרת הנכס למטרת מגורים לאחר הרכישה והשיפוץ היא כדאית אך מומלץ לרכוש נכס שיותר קרוב למקום מגוריכם על מנת שתוכלו להיות זמינים עבור הדיירים במידת הצורך. האפשרות של רכישת נכס למטרה מסחרית גם היא כמובן כדאית אך במידה ומדובר בעסק חדש, מדובר בלקיחת סיכון שכן הוא עלול שלא לצלוח.

 

אזורים טובים להשקעה בנדל"ן

מיקום הנכס הוא כאמור אחד הדברים הראשונים כאשר מתחילים תהליך של רכישת נכס להשקעה. לא כדאי להתפתות למחירים אטרקטיביים אלא לבחון היטב את האזור בו הנכס ממוקם. כדאי אפילו לבחון מספר מקומות כמו דירות למכירה בפרדס חנה כרכור , תל אביב , אשדוד ועוד. יש לבחון את הסביבה של הבית, השווי שלו בשוק, השכונה ושירותים נוספים שניתן למצוא בקרבת מקום.